اطلاعیه : حضور فرساد ماشین در بیستمین نمایشگاه بین المللی چوب، مواد اولیه، ماشین آلات، یراق تجهیزات مبلمان و صنایع وابسته در تاریخ 9 الی 12 بهمن ماه 1401 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران به اطلاع همراهان شرکت دانش بنیان فرساد صنعت البرز می رسانیم و بی صبرانه مشتاق دیدار شما عزیزان هستیم.

جعبه تقسیم برق Junction Box | فرساد صنعت البرز

آشنایی با جعبه تقسیم

فرساد صنعت البرز، تولید کننده انواع دستگاه وکیوم و سی ان سی در کشور

اگر از آن دست افرادی باشید که با برق‌کشی ساختمان تا حدودی آشنا باشید، حتما می‌دانید که جعبه تقسیم آلومینیومی چیست و چه کاربردی دارد. جعبه تقسیم یکی از اتصالات و قطعات پرکاربرد در صنعت برق کشی ساختمان و جز جدایی ناپذیر کابل‌کشی برق محسوب می شود. اما شاید دقیقا ندانید که این اتصال چیست و یا چه شکلی دارد.

جعبه های اتصال بخشی اساسی از سیستم های سیم کشی برق برای خانه‌ها و البته برق‌کشی تمام ساختمان‌ها هستند. یک ساختمان بدون برق هیچ کاربردی نخواهد داشت. به همین دلیل بسیار مهم است که در برق‌کشی آن از بهترین تجهزات و اتصالات استفاده شود. هدف این جعبه‌ها که غالباً از فلز یا پلاستیک ساخته می‌شوند، نگهداری و محافظت ایمن از اتصالات الکتریکی سازه است.

جعبه تقسیم، جی باکس، جعبه اتصال یا محفظه اتصال از سری نام های این قطعه پرکاربرد است از اتصالات الکتریکی در برابر آب و هوا و آلودگی های بیرونی محافظت می کند. این جعبه همچنین می‌تواند از برق‌گرفتگی‌های احتمالی افراد نیز پیشگیری کند. با ما همراه باشید تا شما را با این نوع اتصال الکتریکی بیشتر آشنا کنیم.

جعبه تقسیم آلومینیومی چیست؟

سیستم برق‌کشی ساختمان از تجهیزات گوناگونی ساخته می شود. برای مثال لوله‌ها، انواع کابل ها و سیم‌ها، زانوها، انواع بوشن از این دست تجهیزات الکتریکی کاربردی در برق کشی محسوب می شوند. انواع جعبه تقسیم هم یکی دیگر از این قطعات است برای نصب روی سطوح قابل دید و نه به شکل زیرکار استفاده می شود.

این جعبه باید به شکلی نصب شده باشد که قابل دسترسی باشد. البته ممکن است در برخی مواقع شاهد نصب این محفظه‌ها زیر دیوار مثل زیر گچ کاری باشیم که البته این شیوه نصب اصلا تایید شده و استاندارد نیست.

جعبه اتصال چندین عملکرد مهم را بر عهده دارد. برای مثال هدف اولی که از این جعبه انتظار می رود، ایجاد ایمنی موجودات زنده در برابر اتصالات الکتریکی است. البته برخی عملکرد این جعبه را چیز دیگری می‌دانند. عاملی که باعث نامگذاری این محفظه شده است و خاصیت تقسیم پذیری آن است.

جعبه تقسیم آلومینیومی یک محفظه فلزی است که وظیفه آن جمع آوری سیگنال ها و کابل های مختلف ساختمان از ورودی و خروجی های مختلف است. به زبان ساده تر جعبه اتصال تمام سوئیچ ها و خروجی‌های سایر اتصالات برقی را در یک محفظه ایمن جمع و از آن‌ها محافظت می کند. این قطعات باعث می شود که سیم های اتصال و وسایل اتصال و دستگاه ها به هم متصل شوند.

این یک جعبه برقی استاندارد است که معمولاً در قاب خانه یا ساختمان نصب می‌شود و حاوی اتصال دو یا چند کابل مدار یا سیم است. جعبه های اتصال معمولاً فلزی یا پلاستیکی هستند و می توانند از عمق ۲ ½ “تا ۳ ½” باشد. جعبه باید دارای یک پوشش قابل جابجایی باشد و پوشش باید همیشه در دسترس باشد. بنابراین با این اوصاف متوجه شدیم که یک جعبه تقسیم، محل الصاق و اتصال سیم ها و کابل های برق است.

جعبه تقسیم چگونه کار می‌کند؟

اگر قصد دارید که انواع مختفلی از اجزای الکتریکی را در یک اتاقک به یکدیگر برسانید، برای ساختن چنین فضایی به یک جعبه تقسیم احتیاج دارید. جعبه تقسیم آلومینیومی به جای استفاده از سیم های بلند در کل خانه که به صفحه برق برمی گردند، این امکان را فراهم می کند که سیم های مورد نظر را مستقیما در یک محفظه جمع و نگهداری کند.

این محفظه از مجموعه ای ورودی و خروجی تشکیل شده است که بسته به کارکردی که از آن انتظار می رود، تعداد این سوراخ ها مشخص می شود. یک محفظه تقسیم با انواع نقاط ورود و خروج بسته به ملاحظات محیطی محل نصب، معمولاً از پلاستیک یا فلز تشکیل شده اند. این نقاط و سوراخ های ورودی و خروجی می توانند یک سوراخ ساده یا یک سوراخ بزرگ برای کابل‌های فشار قوی باشند.

این محفظه از ورود شرایط محیطی خارجی به داخل محفظه و آسیب رساندن به اتصالات جلوگیری می‌کند. نقاط ورود و خروج نیز می توانند به شکل جفتی از اتصال یک مجموعه کابل باشند تا به ساده شدن اجرای پروژه برق کمک کنند. بنابراین آنچه از این محفظه انتظار می رود علاوه بر نگهداری و تقسیم کابل های برق در نقاط مختلف ساختمان، محافظت از آن ها نیز است.

انواع جعبه تقسیم

اکثر جعبه ها برقی یا فلزی هستند یا پلاستیکی. جعبه های فلزی به طور کلی از فولاد ساخته می شوند، در حالی که جعبه تقسیم پلاستیکی یا از نوع پی وی سی یا فایبرگلاس هستند. جعبه های فلزی Weatherpoof برای استفاده در فضای باز معمولاً از آلومینیوم ساخته شده اند. جعبه تقسیم آلومینیومی از جمله محفظه های پر استفاده در صنایع لوله کشی است.

اگر از سیم فلزی برای انتقال سیم به جعبه برق استفاده می کنید، یک جعبه فلزی مورد نیاز است. با این کار هم کار تمیزتر می شود و به کابل‌ها در یک نقطه دسترسی خواهید داشت و هم ایمنی کار را بالاتر خواهید برد.

جعبه‌های تقسیم می تواند به اشکال مختلف مربع و چند ضلعی باشند و بسته به عملکردی که برای آنها پیش‌بینی شده است از چند خروجی کابل تشکیل شده باشد. جعبه های بیرونی ضد آب، محفظه های مهر و موم شده ای هستند که برای نصب روی سطح دیوارهای خارجی، برآمدگی های سقف ، عرشه ها و سایر سازه ها طراحی شده اند. آنها برای نصب در ساختمان خارج از منزل و وسایل روشنایی استفاده می شوند. بسته به نوع کاربرد ، جعبه های فضای باز باید دارای پوشش یا وسیله ای در فضای باز باشند که برای مکان های مرطوب یا مرطوب درجه بندی شده باشد.

جعبه های پلاستیکی در فضای باز معمولاً از پی وی سی با مقاومت بالا ساخته می شوند، در حالی که جعبه های فلزی در فضای باز معمولاً از آلومینیوم ساخته می شوند تا فولاد.

سخن پایانی

جعبه‌های اتصال از جمله جعبه تقسیم آلومینیومی بخشی جدایی ناپذیر از سیستم محافظت از مدار است که در آن باید یکپارچگی مدار را فراهم نمود. جعبه اتصال آلومینیومی نوعی اتصال فلزی است که توسط مجموعه فرساد صنعت البرز با بهترین کیفیت در تنوع بالا به فروش می رسد.


×
ثبت سفارش خرید در فرساد صنعت البرز| سی ان سی و وکیوم

فرساد صنعت البرز

شما عزیزان میتوانید فقط با ثبت نام و شماره تماس خود منتظر تماس کارشناسان فروش فرساد صنعت البرز، جهت ثبت سفارش و مشاوره خرید باشید.


ثبت سفارش

چطور میتوانم کمکتون کنم ؟

فرساد صنعت البرز| فرساد ماشین